Upały dają się we znaki. W związku z tym, czy wiesz, że… gdy temperatura w pracy jest zbyt wysoka, pracodawca ma obowiązek zadbać o bezpieczeństwo pracowników.
Stały dostęp do napojów dla pracowników jest obowiązkowy, gdy:
temperatura w pomieszczeniach pracy przekracza 28°C,
temperatura na otwartej przestrzeni przekracza 25°C.
Ponadto pracodawca powinien ograniczać zagrożenia związane z wysoką temperaturą, m.in. poprzez:
organizację przerw,
odpowiednią wentylację lub klimatyzację,
możliwość schronienia się przed słońcem podczas pracy na zewnątrz.
A jak jest u Ciebie? Przyjemny chłód w pracy czy walka z upałem od pierwszej do ostatniej godziny pracy?
Czekamy na zdjęcia Waszych termometrów.
Komisja Krajowa Związku Zawodowego Pracowników Policji